نشانه ماهی دردفینه یابی

نشانه ماهی دردفینه یابی تفسیر و معانی مختلفی را دربر میگیرد.

نشانه ماهی در ایران یونان و روم باستان، نماد برکت و فراوانی بوده که رابطه مستقیم با آناهیتا، الهه آب دارد. علامت ماهی از دوران عیلام کهن تا اواخر اشکانی، مقدس شمرده شده و در مراسمات مذهبی که در معابد اجرا میشده، صرف میشده است.

نشانه ماهی دردفینه یابی

نشانه ماهی در دوره ساسانی برای نشان دادن جهت رودخانه و همچنین آبادی (نماد حیات)، در ابعداد بزرگ بر روی صخره های سنگی حک می شده است و بنابراین در واقع نمیتواند در این دوره از تاریخ، علامتی برای دفینه باشد. نشانه ماهی در دوره های سلوکی/ ایلیمایی و قبل از آن در معنای علایم گنجینه نمایان میگردد. در این دوران مختلف، ماهی به صورت کامل، ناقص، برجسته و حفر شده. بر روی تخته سنگها حک شده. و همچنین به صورت تندیس سنگی نیز تراشیده می شده است.

علامت ماهی به صورت برجسته

علامت ماهی به صورت برجسته، به مفهوم دفینه ای کوچک مربوط به ملکه و اطرافیانش میباشد. که اگر طول ماهی را اندازه بگیرید، و آن را در جهت دم، به متر تبدیل کنید. خواهی دید غاری پر شده وجود دارد. که توسط ساروج بسیار محکم شده است. ساروج را با استفاده از کتراک شکسته و سپس به داخل بروید. اینگونه غارها حتما تله ریزشی دارند. که دهانه غار را بسته و شما را خفه خواهند کرد. لذا از کارشناس خبره جهت خنثی سازی انواع تله ها کمک بگیرید. علامت ماهی به صورت حفر شده در صورتی به مفهوم دفینه بوده که بر روی دیواره غار یا اشکفته باز باشد. لذا در اینصورت باید دیواره های غار را برای یافتن تونل جستجو کرد. و در غیر اینصورت ماهی حفر شده در بیرون از غار، نشانه قبیلها ای و مرد سالاریست.

 تندیس ماهی یا به اصطلاح ماهی سنگی

تندیس ماهی یا به اصطلاح ماهی سنگی ، مربوط به زاغه نظامی راهزنان دوره اشکانی بوده که بسیار کمیاب است. و اینگونه زاغه های هیچگونه خطری ندارد، همچنین میتوانید تعداد زیادی سکه و اسلحه سرد (قبلا غارت شده)، را به دست بیاورید. در جهت دید ماهی تا جایی پیش بروید. که به رودخانه چهار فصل برسید.سپس در آن محوطه بدنبال سنگچین باشید که همان ورودیست نماد ماهی وقتی به صورت کامل باشد. همانطور که گفته شد. سه تفسیر برجسته، حفر شده و تندیس سنگی را دربر میگیرد. و در صورتی که ماهی ناقص باشد. مربوط به مقبره سرداری دوره اشکانی بوده و همچنین اشاره به گور دخمه یا همان گور حفره سنگی دارد. اینگونه قبور دارای بار با ارزشی هستند.نشانه ماهی در فرهنگهای چین و ژاپنی نیز مستقیما نماد ایزدهای چهارگانه بوده که در طول تاریخ بر روی پرچم این کشورها نقش میبسته است. در صورتی که ماهی همراه با نقوش دیگری باشد مربوط به دفینه نیست.

 

جهت مشاوره خرید و فروش انواع دستگاه فلزیاب و طایاب،گنجیاب،ردیاب و تعمیر و تست و ارتقا دستگاه فلزیاب می توانید از طریق راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس:۰۹۱۰۰۰۶۱۳۸۷

 

درباره‌ی mehri

همچنین ببینید

JET SCAN z16v200

 JET SCAN z16v200   شرکت جت اسکن z16 v200  ویدیو و گرادیومتر حرفه ای با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان